ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15396532
*
nr 1539 6532
Spegel
1920-/30-tal. Höjd: 122 cm, bredd: 46 cm, slipat glas
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 maj 2023
kl 19:33:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 19:20:17
1
100 kr
7/5 17:33:28
2
500 kr
7/5 20:57:04
3
300 kr
7/5 20:57:04
2
350 kr (Budbetjänt)
7/5 20:57:11
3
400 kr
7/5 20:57:11
2
450 kr (Budbetjänt)
7/5 20:57:16
3
500 kr
7/5 20:57:16
2
500 kr (Budbetjänt)
7/5 20:57:23
3
600 kr
8/5 18:23:02
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1539 6532
Spegel
1920-/30-tal. Höjd: 122 cm, bredd: 46 cm, slipat glas
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 maj 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/5 19:20:17 | 1 | 100 kr |
7/5 17:33:28 | 2 | 500 kr |
7/5 20:57:04 | 3 | 300 kr |
7/5 20:57:04 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
7/5 20:57:11 | 3 | 400 kr |
7/5 20:57:11 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
7/5 20:57:16 | 3 | 500 kr |
7/5 20:57:16 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
7/5 20:57:23 | 3 | 600 kr |
8/5 18:23:02 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02